Övnings Hand
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Övnings Hand

Man kan använda handen på olika sätt. Här kommer ett förslag:
1. Hitta tippar (vanliga nageltippar som man använder vid förlängning eller heltäckande tippar) som passar övningshandens nagelbäddar! Använd gärna tippar som du normalt inte använder och fila ner dem om det behövs!
2. Anpassa tipparna vid behov genom att fila ner kanterna så tipparna gå hela vägen in i öppningen vid nagelbanden!
3. Limma tipparna med lite super lim (nagellim kommer inte att fungera) så den får kontakt med nagelbädden! Ta inte mycket så du kan ta loss tipparna senare när du är klar genom att vicka dem! Dessa tippar kommer att fungera som naturliga naglar när du tränar så de måste täcka hela nagelbädden!  
4. Klipp tipparna så de ser ut som naturliga naglar och fila kanten så den har samma form som fördjupningen under tipparna du kommer att använda, om du nu nu ska förlänga med tippar! Du behöver annars bara file kanten så den ser jämn och fin ut om du ska använda mallar eller ska bara träna nail art!
5. Limma tippar på tipparna om du vill träna förlängning med tippar (även här ska du använda super lim och inte nagellim), eller klä på mallar under tipparna om du vill träna förlängning med mall!
Vissa använder häftmassa i stället för lim. Prova om du vill för att hitta den lösning som passar dig bäst!
150,00 kr
Inkl. moms
check I lager
 

Beställ och betala tryggt mot faktura, delbetalning, kort, Swish eller banköverföring.

  1-2 arbetsdagar

Paketet levereras till ett paket-ombud nära dig.

 

Ångerrätten är 14 dagar från det du har hämtat ut ditt paket.

Beskrivning

-

Datablad

1000045005